• Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Öneri Kutusu
 • -İçerik ve alerjen bilgileri bilgi amaçlı olarak yer almaktadır.
  -Ürün içerik ve alerjen bilgileri sürekli güncellenmektedir ancak en doğru bilgilere ürün ambalajından ulaşabilirsiniz.
  -Ürün ambalajı ile sitede yer alan bilgiler arasındaki farklardan doğabilecek problemlerde firmamız sorumlu değildir.
  - En güncel bilgi ambalaj üzerindekidir.
  -Detaylı ve güncel bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.  BIOCARD TM ÇÖLYAK TESTI Patent: PCT/FI 02/00340

  Çölyak Hastaligi bugday, arpa, çavdar ve yulafta bulunan ve bir bitki proteini oan glutene devamli entolerans nedeniyle diare, abdominal distansiyon, kilo kaybi, büyüme geriligi ve cilt bozukluklari (Dermatitis Herpetiformis) gibi genis spektrumlu klinik semptomlara yol açabilen ve ömür boyu süren ciddi bir gastroentestinal hastaliktir.
  Biocard TM Çölyak Testi, parmaktan alinan bir damla kanla Ig A oto antikorlarinin eslik ettigi çölyak hastaliginin arastirilmasinda evde veya profesyonel ortamda yapilabilen süratli, basit ve güvenilir bir testtir.
  Test 2005 yili Temmuz ayindan itibaren CE onayi ile tüm Avrupa'da çölyak hastaliginin tespitinde kullanilmaya baslanmistir. Biocard TM Çölyak Testi sonucu pozitif veya negatif seklinde bildirmektedir. Çölyak hastaliginin var olmasi halinde test pozitif sonuç verecektir.
  Çölyak hastalarinda Glutensiz diyet çölyak hastaligina eslik eden Ig A antikorlarinin seviyesini düsürür. Diyette yapilan bu degisiklikten birkaç hafta veya en geç 6 hafta sonra antikorlar görülemeyecek duruma gelirler. Çölyak hastasi iseniz ve düzgün bir glutensiz bir diyet yapiyorsaniz testte negatif sonuç elde edeceksinizdir. Diyet uygulamanız doğru yapılmıyorsa test pozitif sonuç verecktir. Bu nedenle, Biocard TM Çölyak Testi glutensiz diyetin dogru uygulanmasinin izlemesinde de kullanilan basit ve güvenilir bir yöntemdir.
  Test parmaktan alinan 1 damla (10µl) kanla yapilir ve yaklasii antikorlarin yogunluguna göre 2 - 5 dakika içinde degerlendirilir.


  SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
  Hem kontrol alaninda hem de test alaninda çizgi olusursa test sonucu pozitiftir. Kontrol alaninda cizgi görünür ve test alaninda hiçbir çizgi görünmezse test sonucu negatiftir. Her iki alanda da çizgi görülmez ise IgA antikorlarinin kan testi için yetersiz oldugunu gosterir. Doktorunuza danisip alternatif teshis icin bilgi aliniz.


  Pozitif: (hem kontrol hem de sonuç alanında çizgi olması)
  Pozitif test sonucu test yapilan kanda IgA antikorlarinin eslik ettigi çölyak hastaliginin oldugunu gösterir. Bu antikorlarin bulunmasi yüksek olasilikla çölyak hastaliginin var oldugunu gösterir. Son tani ve diyetiniz için doktorunuza danisin. 

  Negatif: (kontrol alanında çizgi olması, sonuç alanında çizgi olmaması)
  Negatif test sonucu test yapilan kanda IgA antikorlarinin eslik ettigi çölyak hastaliginin olmadigini gösterir. Ancak gastroentestinal sikâyetler devam etmekte ise daha fazla tibbi arastirma gerekir.

                                                                                                         

Facebook Yorumları
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.